Satın Alma Sözleşmesi

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME


ModaHuzur.com’dan aldığınız ürünleri yurtiçi alışverişlerde, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sitemizdeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup iade yapabilirsiniz.. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün 24 saat içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ,iade işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca Ev tekstili ürünlerinin , orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. İadeniz ModaHuzur.com’un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti ,irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 7 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve ModaHuzur.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden ModaHuzur.com sorumlu olmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz. 

ModaHuzur.com’dan aldığınız ürünleri yurt dışı alışverişlerde iade ve değişim hakkınız bulunmamaktadır.

ModaHuzur.com’dan aldığınız abiye başlık abiye şal ve aksesuar ürünleri yurt dışı  ve yurt içi alışverişlerde iade ve değişim hakkınız bulunmamaktadır

İadeye konu olan ürünü; faturası ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, sitemizdeki iade formunu eksiksiz doldurarak göndermelisiniz. (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş  olmalıdır.) Ürünü sizin belirlemiş olduğunuz kargo şirketi ile ; kargo ücretini ödeyerek tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. 

Ödeme metodu olarak kapıda ödemeyi seçmiş olan müşterilerimizin iade durumlarında

0-300 tl 7.5 tl 

300-400 tl 8.5 tl

400-500 tl 9.5 tl

500-600 tl 10.5 tl

600-700 tl 11.5 tl

700-800 tl 12.5 tl

800-900 tl 13.5 tl

900-1000 tl 14.5 tl

1000-1100 tl 15.5 tl

1100-1200 tl 16.5 tl tutarındaki kapıda ödeme tutarı düşülerek ücret iadesi müşterimizin vermiş olduğu hesap numarasına 7 iş günü içerisinde gönderilir. 

Yurt içi değişimlerde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. tüm kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmaktadır.

DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ? 


İadeniz ModaHuzur'nun ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve ModaHuzur hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır.İade tutarınızın altında verilen siparişler de değişim işlemi sağlanmamaktadır.Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır.İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir.İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı firmamıza ait olup kapıda ödeme masrafı size ait olacaktır. 


İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ? 


Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir.Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. 


ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU.NE YAPMAM GEREKİYOR? 


ModaHuzur.com den kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri , kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de ModaHuzur.com Müşteri Hizmetleri ile temasa geçerek , kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz.Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.Kusurlu göndereceğiniz ürünler de ; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır. 

.